Harun İstenci
Harun İSTENCİ
Kurucu ve Yönetici
 1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi ve memleketi Kastamonu. Çocukluğundan bu yana bilgisayar sistemleri üzerinde çalışıyor ve internet üzerinde içerik üretiyor...

Kişisel Web Sitesi: harunistenci.com

Öne Çıkan Şehirler

İstanbul
Sivas
Safranbolu
Kastamonu
Eskişehir
Edirne
Denizli
A320 Ailesi Aero Spacelines Afyonkarahisar Airbus Akıllı TV'ler Aliya İzzetbegoviç Almanya Amasya Android Android TV Ankara Antik Kent Antivirüs Antonov Araç Arkadaşlar Arkeoloji Avrupa AWACS Aydın Aydın Çufaoğlu Ayvalık Azdavay Baden-Württemberg BAE Systems Balıkesir Basın Açıklaması Bedesten Bergama Beşiktaş Beyoğlu Bilecik BioShock Blog Blogger Boeing Bolu Bombardier Bosna Hersek Breguet Bursa Cami Cide Concorde CSS Eğitimleri Çamlıca Tepesi Çarşı Çeşme Çevre Defender Denizli Doğa Douglas Aircraft Company EADS Edirne Efes Eğitim Eğlence Elektronik Aletler Eminönü Erasmus Erzincan Eskişehir Fatih Fokker Fransa Galeri Gar Gebze Göl Göynük Grand Theft Auto Guppy Gürün Haber Hamam Han Harun İstenci Havacılık Hayvanlar Heidelberg Heykel Ilgaz Ilyushin İğdir İnsanlar İnternet İsmail Ulukaya İstanbul İstenci Developer İstenci Education İstenci Security İstenci SEO İstenci Studios İşletim Sistemleri İzmir İzmit Jumbo Jet Kadıköy Kale Kanyon Karaağaç Karabük Karşılaştırma Kartepe Kastamonu Kastamonu Türbe Kemaliye Keşfet Kilise Kocaeli Konak Konya Köprü Köyler Kule Külliye Küre Linus Torvalds Linux Lockheed Lockheed Martin Logitech Ludwigshafen Maltepe Mannheim Marmaris McDonnell Douglas Medrese Merak Edilenler Microsoft Moda Motivasyon Muğla Muhammet Ali Sağlar Müze Nedir Ortaköy Osmangazi Oyun Oyunlar Paris PC PHP Saat Kulesi Safranbolu Sakarya Salgın Sapanca SEO Siber Güvenlik Sivas Sivrihisar Siyaset Sorun Çözümü Strasbourg Stratolaunch Suhoy Sukhoi Süpersonik Şelale Şile Tarih Tarihe Yön Verenler Taşköprü Teknoloji Trakya Tupolev Türbe TV TV Kutuları Ubuntu Uçaklar United Aircraft Coorparation Üsküdar Veba Vickers Vickers-Armstrongs Limited Video Web Tasarım Wilfrid Voynich Windows Windows 11 Windows10 Windows7 WooCommerce WordPress Yardım ve Destek Yazılım Yelken Yerler Yollar Yurt dışı

Logitech F710 Joystick Kablosuz Oyun Kolunun Bağlantı Kopma Sorununun Çözümü

Geçtiğimiz aylarda satın almış olduğum kablosuz oyun kolu olan Logitech F710 Wireless Joystick'in oyun esnasında ara ara bağlantıların kopmasına ve oyunlarda donmalara neden olması oldukça sinir bozucu bir hal almıştı, bende internet üzerinde araştırma yaparak sorunu çözmeye çalıştım, lakin konuya hakim olanda yorum yapmış, hakim olmayanda yorum yapmış! Aklıma yatan çözüm önerilerinin bir kaçını denedim ama hiç bir öneri sorunumu çözmedi. "Çözdüm!" diyenlerin çözümleride sorunumu çözmedi!

Logitech F710 Joystick Kablosuz Oyun Kolunun Bağlantı Kopma Sorununun Çözümü - USB Uzatma Kablosu

Aradan bir kaç ay geçtikten sonra evde bulunan Android TV işletim sistemi yüklü olan TV kutum, Mi Box S 4K'ya yüklemiş olduğum Steam Link uygulaması üzerinden, aynı ağa bağlı olan bilgisayarımdaki oyunları uzaktan oynamak için Logitech F710 Kablosuz Oyun Kolu'nu TV kutumun USB 2.0 portuna taktım. Sonrasında fark ettim ki evin neresinde olursam olayım bağlantı kopmuyor! Öteki odadan bile oyunu oynayabiliyordum. Acaba işletim sistemleri farklı olduğundan dolayı mı sürücüde sorun çıkmıyordu? Oyun bilgisayarımda Windows 10 yüklü, TV kutumda ise Android yüklüydü ama yıllardır işletim sistemleri ve sürücüler üzerinde binlerce çalışma yaptım, yılların tecrübesiyle dolu olan beynim bana bunun sorun teşkil etmediğini savunuyordu.

Logitech F710 Kablosuz Oyun Kolunun Bağlantı Sorununu Nasıl Çözdüm?

Logitech F710 Wireless Gamepad Joystick

Neyse ki bir kaç gün sonra Logitech F710 Wireless Gamepad Joystick kutusunun içerisinden kitapçıklarla birlikte çıkan USB uzatma kablosu olan USB 2.0 ara kablosu aklıma geldi, belki ara kablo niyetine lazım olursa diye çekmeceye atmıştım kabloyu, kutusunu da kitapçıklarıyla birlikte çöpe atmıştım. Nereden bilebilirdim ki sadece sıradan bir uzatma kablosu olmadığını, hemen koşup çekmeceden ürünün yanında gelen USB 2.0 ara kablosunu aldım oyun bilgisayarımın USB 3.0 portuna taktım. Sorunum çözüldü! Artık ne Logitech marka kablosuz F710 oyun kolumun bağlantısında kopmalar, ne de oyun esnasında donmalar yaşanıyor. Adamlar o ara kabloyu uzatın diye vermemişler, USB 3.0 veya altı portlarda bağlantı dalgalanması ya da sürücü uyuşmazlığı yaşanmasın diye bir nevi voltaj düşürücü ya da uyumluluk sağlaması niyetine vermişler o kabloyu. Oh be! Gençleştim resmen!

Logitech F710 Wireless Gamepad Joystick USB kablosu ile bağlantı kopma sorunu çözümü.
Logitech F710 Kablosuz Oyun Kolunun Yanında Gelen USB Uzatma Kablosu

Logitech Marka F710 Kablosuz Oyun Kolundan Memnun muyum?

Hem fiyat performans ürünü, hem de diğer PC'ler için geliştirilen kablosuz oyun kollarına göre fazlasıyla kaliteli. Öncelikli olarak sürücü yazılımlarını (driver) yükleme derdim yok! Her hangi bir bilgisayara veya TV kutusuna yanında gelen (kablosuz farelerden aşina olduğumuz) mini USB alıcıyı tak çalıştır. Birde PC, yani bilgisayarlar için Microsoft'un geliştirdiği Xbox kablosuz oyun kolları var ama bırakın satın almayı, onların yanına bile yaklaşılmıyor! Tamam yazılımcıyız, geliştiriciyiz, cart-curt diyoz ama bir oyun koluna da 800 küsür lira verecek kadar da enayi değiliz! Bu arada biraz eleştirmiş gibi olduk ama Microsoft'u da severiz, lakin masrafa da gerek yok yani!

Logitech F710 Wireless Gamepad Joystick

Yazının sonuna gelirken demeden edemeyeceğim: Logitech'in tasarladığı bu oyun kollarında hoşuma giden bir diğer durum ise, hem Playstation oyun kollarına, hem de Xbox oyun kollarına benzemesi, sanki adamlar ikisini çiftleştirmiş ortaya böyle kırma bir oyun kolu çıkmış. Tasarımı çok hoşuma giden bir ürün, elime tam oturuyor! Neyse, iyi oyunlar.


Bu içerik Harun İstenci tarafından aşağıda belirtilmiş olan kategoriler altında oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. İçeriğin kopyalanması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na göre suçtur. | İstenci Systems
Yazar Bilgisi: Harun İstenci Hakkında
Harun İstenci Hakkında
1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi ve memleketi Kastamonu. Çocukluğundan bu yana bilgisayar sistemleri üzerinde çalışıyor ve internet üzerinde içerik üretiyor...
Harun İstenci Resmi Web Sitesi Hakkında Daha Fazla >

Logitech F710 marka kablosuz oyun kolunun oyun esnasında bağlantı kopmasına ve donmalara neden olup oyuncuları çileden çıkaran sorunun çözümü burada.

Yorum Gönder

Yorum alanı herkese açıktır. Olağan dışı bir yorum algılandığında topluluk politikalarımız gereğince 24 saat içinde kaldırılacaktır.

[disqus][blogger]

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.