İstenci Veri İşleme Politikası
 İstenci üzerinde yayınlanan tüm veriler Harun İstenci'nin onayından sonra yayınlanmaktadır. Bunun dışında yazılı yayınlara ek olarak dışarıdan sağlanan bazı görseller üçüncü kişiler tarafından sağlanmaktadır. İstenci üzerinde bulunun fotoğrafların bir çoğu Harun İstenci ve diğer ortaklar tarafından yerinde çekilerek sağlanmaktadır. Aynı şekilde yayınlanan bir çok bilgi yerinde araştırılmış ve düzenleme sonucu tekrar edilmesi görülmelidir ki Harun İstenci tarafından yayınlanmaktadır. İş bu, olur da her hangi bir telif durumunda tüm İstenci sistemleri uyar-kaldır prensibini benimsemiştir.

Peki nedir bu uyar-kaldır? 

 İstenci 5651 sayılı yasanın 5. maddesinde tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, İletişim sayfamızdan, WhatsApp üzerinden veya istencipolicy@gmail.com e-posta adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

 İlgili Yasa: MADDE 5 (1) Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. (2) Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.

English translation: All the videos that are involved in our website are added from general video websites like vk.com, mail.ru, etc. For productions whose copyright belongs to you, as long as you make a notice to "istencipolicy@gmail.com" email address, relevant production will be removed in 3 workday from our website.

 İstenci üzerinde size ait olduğunu düşündüğünüz her hangi bir yazı, makale, görsel olduğunu düşünüyorsanız yine İstenci üzerinde bulunan İletişim sayfası, istencipolicy@gmail.com veya +90 531 600 76 52 numaralı WhatsApp hattı üzerinden bildirdiğinizde 24 saat içerisinde kaldırılır.

Yorum Panelleri;

 İstenci üzerinde hemen hemen her yayının altında bulunan yorum panelleri insanların kendilerini özgürce ifade edebilmesi için yaratılan bir nevi yorum panelidir. Aynı şekilde ziyaretçiler bu kısımları forum benzeri olarakta kullanabilir. Bu paneller İstenci ve Google ortaklığı ile oluşturulmuş özgür yorum alanıdır. 

 İstenci ekibi olarak her türlü fikir ve eleştiriye açığız. Tabi özgür olduğumuz kadar topluluk kuralları da bizim için son derece önemli. Hakaret edici, argo, kışkırtıcı, tehdit veya taciz, terör örgütlerini provoke edici cümleler kurmak, bir insan üzerinden pirim yapmaya çalışmak veya tam tersi şekilde bir insanı yerle bir edici şekilde hakaretlerde bulunmak. Bunlar ve bunlara benzer yorumlar kesinlikle İstenci üzerinde barınamaz. Yukarıda saydığımız bazı davranışlar var ki, bunlara özellikle dikkat çekmek isteriz; Terör örgütlerinin isimlerinin yorum panellerinde sevici bir şekilde kullanan ve terör örgütleri üzerinden provoke yapan kişilerin gerek IP adresleri, gerek konum bilgileri İstenci veri merkezlerinde tespit edilerek Türkiye'nin veya diğer ülkelerin emniyet güçlerine ayrım yapmadan bildirilmektedir.

Bizim için özgürlük nedir?

 İnsanların istediğini diğer insanları rahatsız etmeden yapabilmesinin yanında, insanların istediği bilgiye istediği anda ulaşabilmesi demektir. İstenci ekibi olarak başta Harun İstenci 2015 yılından beridir bunun için uğraşmaktadır. Türkiye'de kısıtlanan bir çok mecra, ki bunlardan en önemlisi Wikipedia, 2017 yılında terör örgütü hakkında bulunan bir makalede Türkiye aleyhine yanlış bilgi vermesinden dolayı Türkiye üzerinde erişime kapandı. Türkiye'de bulunan insanların Wikipedia gibi özgür bir ansiklopediye erişim sağlayamaması Wikipedia ekibi ve Türkiye yönetiminin büyük bir ayıbı olduğu Harun İstenci tarafından ifade edilmektedir. Bu ve bunun gibi, insanların kendilerini özgürce ifade edebildiği ortamların yasaklanması üzerine Harun İstenci tek başına çıktığı bu yolda 2015 yılından beridir kendini, çevresini ve bildiklerini özgürce ifade edebilmektedir. Bir çok projeye imza atmak isterken yetersiz kaynaklardan dolayı yarıda kalmasına rağmen, bakınız; asla vazgeçmeyen Harun İstenci, İstenci üzerinde bir çok konuya kategorize ettiği başlıklar altında yer vermektedir. Bunu yaparken bir çok tedarikçisinden yardım alan Harun İstenci desteklemek isteyen her türlü kişilerin veya şirketlerin bağışlarını kabul etmektedir.

İstenci Ekibi

İstenci üzerinde yayınlanan tüm veriler Harun İstenci'nin onayından sonra yayınlanmaktadır. Bunun dışında yazılı yayınlara ek olarak dışarıdan sağlanan bazı görseller üçüncü kişiler tarafından sağlanmaktadır. İstenci üzerinde bulunun fotoğrafların bir çoğu Harun İstenci ve diğer ortaklar tarafından yerinde çekilerek sağlanmaktadır. Aynı şekilde yayınlanan bir çok bilgi yerinde araştırılmış ve düzenleme sonucu tekrar edilmesi görülmelidir ki Harun İstenci tarafından yayınlanmaktadır. İş bu olur da her hangi bir telif durumunda tüm İstenci sistemleri bildir-kaldır tekniğini kullanmaktadır...

[blogger][disqus]

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.