Harun İstenci
Harun İSTENCİ
Kurucu ve Yönetici
 1997 yılında İstanbul'da dünyaya geldi ve memleketi Kastamonu. Çocukluğundan bu yana bilgisayar sistemleri üzerinde çalışıyor ve internet üzerinde içerik üretiyor...

Kişisel Web Sitesi: harunistenci.com

Öne Çıkan Şehirler

İstanbul
Sivas
Safranbolu
Kastamonu
Eskişehir
Edirne
Denizli
A320 Ailesi Aero Spacelines Afyonkarahisar Airbus Akıllı TV'ler Aliya İzzetbegoviç Almanya Amasya Android Android TV Ankara Antik Kent Antivirüs Antonov Araç Arkadaşlar Arkeoloji Avrupa AWACS Aydın Aydın Çufaoğlu Ayvalık Azdavay Baden-Württemberg BAE Systems Balıkesir Basın Açıklaması Bedesten Bergama Beşiktaş Beyoğlu Bilecik BioShock Blog Blogger Boeing Bolu Bombardier Bosna Hersek Breguet Bursa Cami Cide Concorde CSS Eğitimleri Çamlıca Tepesi Çarşı Çeşme Çevre Defender Denizli Doğa Douglas Aircraft Company EADS Edirne Efes Eğitim Eğlence Elektronik Aletler Eminönü Erasmus Erzincan Eskişehir Fatih Fokker Fransa Galeri Gar Gebze Göl Göynük Grand Theft Auto Guppy Gürün Haber Hamam Han Harun İstenci Havacılık Hayvanlar Heidelberg Heykel Ilgaz Ilyushin İğdir İnsanlar İnternet İsmail Ulukaya İstanbul İstenci Developer İstenci Education İstenci Security İstenci SEO İstenci Studios İşletim Sistemleri İzmir İzmit Jumbo Jet Kadıköy Kale Kanyon Karaağaç Karabük Karşılaştırma Kartepe Kastamonu Kastamonu Türbe Kemaliye Keşfet Kilise Kocaeli Konak Konya Köprü Köyler Kule Külliye Küre Linus Torvalds Linux Lockheed Lockheed Martin Logitech Ludwigshafen Maltepe Mannheim Marmaris McDonnell Douglas Medrese Merak Edilenler Microsoft Moda Motivasyon Muğla Muhammet Ali Sağlar Müze Nedir Ortaköy Osmangazi Oyun Oyunlar Paris PC PHP Saat Kulesi Safranbolu Sakarya Salgın Sapanca SEO Siber Güvenlik Sivas Sivrihisar Siyaset Sorun Çözümü Strasbourg Stratolaunch Suhoy Sukhoi Süpersonik Şelale Şile Tarih Tarihe Yön Verenler Taşköprü Teknoloji Trakya Tupolev Türbe TV TV Kutuları Ubuntu Uçaklar United Aircraft Coorparation Üsküdar Veba Vickers Vickers-Armstrongs Limited Video Web Tasarım Wilfrid Voynich Windows Windows 11 Windows10 Windows7 WooCommerce WordPress Yardım ve Destek Yazılım Yelken Yerler Yollar Yurt dışı

Bir çok projede yer aldım, bir çokta projelerim, fikirlerim çeşitli yetersizliklerden dolayı yarıda kaldı. Yılmadım ve kararlı bir şekilde çabaladım! Kendimce bir yerlerde bir şeyler başardım, başarmaya da devam ediyorum. Fikir, sanat, eylem, AR-GE ve inovasyon, evet bütün bunları göz önünde bulundurarak insanlar için, dünya için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Çeşitli alanlarda çalışmalar ve geliştirmeler yaparak kendimi, eğitim kurumumu, devletimi ve milletimi hep bir yerlerde temsil etmişimdir, temsilde etmeye devam ediyorum. Gururluyum ve yorgunum ama yapacak daha çok iş var...

2017 Mayıs - Haziran; Erasmus+ Yurt Dışı eğitimi... 

2017 yılının baharında Harun İstenci için Lale Devri olarak nitelendirilmişti. Eğitim gördüğü kurumun kendisine tek faydası yurt dışı eğitimi ve oryantasyon  projesinde Harun İstenci'nin de yer almasıydı. Almanya ve Fransa'da geçirdiği 3 haftalık süreç içerisinde Harun İstenci çeşitli eğitimlerde ve kültürel gezilerde yer aldı. Fransa'da ise Strazburg ve Paris şehrinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. 9 arkadaşı ve 6 öğretmeni ile birlikte giden Harun İstenci ekibi ile birlikte Türkiye'yi ve Kastamonu'yu en iyi şekilde Almanya ve Fransa'da temsil etti. 3 haftalık süreç sonunda Türkiye'ye döndüklerinde ise Kastamonu ve çevresinde çeşitli sunumlarla proje sunumları gerçekleştirdiler.

2017 Ekim; Ortopedik Engelliler için Kaşık ve Türkiye ikinciliği...

Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlediği yarışma olan Fatih ETZ kapsamında tasarladığı kaşık ile kıl payı fark ile Türkiye birinciliğini kaçırarak Türkiye ikincisi olmuştur. Tasarladığı kaşık ile yemek yeme de zorluk çeken engelliler ve parkinson hastalarının yemek yemelerini kolaylaştırmak hedeflenmiştir. Kaşık içerisinde Arduino ve Gyro sensörü kullanarak kaşığın her ne şekilde olursa olsun yere paralel durmasını sağlıyor. Dikkat çeken bu projede Türkiye 2.si olarak eğitim kurumunu ve memleketi Kastamonu'yu Ankara'da temsil etmiştir.

2018 Ocak; En iyi öğrenci ödülü...

Başarılı bir yılı (2017) geride bırakan Harun istenci 2017 yılını ödülle sonlandırdı. 2018 yılında Türk Dünyası ve Kültür Başkenti seçilen Kastamonu, düzenlediği bir program ile Kastamonu'nun Enleri kapsamında kendi dallarında en iyi olan kişilere ödüller verildi. Çeşitli bakanlar ve diğer Türk devlet yöneticilerininde katıldığı programda Harun İstenci ve yine aynı eğitim kurumunda bulunan arkadaşı ve öğretmenine "Kastamonu'nun en iyi öğrencileri ve eğitmeni" başlığında ödüle layık görüldüler.

2016 Ağustos Yarım kalan proje; Wiki İstenci

Wikipedia Türkiye'de çok kez erişime kapatıldı, şu sıralar bile (2017-2019) Türkiye'de erişime kapalı olan Wikipedia ne yazık ki Türkiye'de hizmet veremiyor. Bundan rahatsız olan Harun İstenci Wikipedia alternatifi olarak Türkiye üzerinde özgür bir ansiklopedi oluşturmak istemiştir. Ne yazık ki topluluk tarafından yeterli desteği göremediğinden öyle bir köşede çürümeye terk edilmiştir. Şu sıralar wiki.harunistenci üzerinde bir nevi önizleme sürümü olarak herkese açık ama hiç topluluk tarafından destek görmeyen siteye bu adresten ulaşa bilirsiniz.

2018 Mart Yarım kalan proje; İstenci OS resmi olarak durduruldu.

2016 yılında büyük hayaller ve hedefler ile çıkılan bu zorlu yolda Harun İstenci ve projesi İstenci OS fazla dayanamamış ve en sonunda desteği Harun İstenci'nin kararı ile kesilmiştir. Peki bu işletim sisteminin hedefi neydi, ne değildi? Her hangi bir bilgisayar ile web üzerinde kullanıcı adı ve şifre ile kullanıcıların giriş yapıp çalışabildiği web tabanlı iş amaçlı işletim sistemi benzeri bir web hizmetiydi. Harun İstenci projenin hızlı bir şekilde büyümesinden, maliyetlerin artmasından ve yetişilemez bir hal almasından dolayı bu hizmetin fişini çekmek zorunda kaldı. Harun istenci'nin hep yarım kalan hayali olarak akıllarda kalan bu proje eğer geliştirilmeye devam etseydi şuan insanlar bulut üzerinde asla çökmeyen, bozulmayan bir işletim sistemlerine sahip olacaktı. Harun İstenci'nin tabiriyle; "Belki bir başka bahar yeniden, belki!..."


Copyright © Tüm Hakları Saklıdır | All Rights Reserved - 2015 - 2019

Harun İstenci'nin Projeleri ve Yarım Kalan Hayalleri

Yorum Gönder

Yorum alanı herkese açıktır. Olağan dışı bir yorum algılandığında topluluk politikalarımız gereğince 24 saat içinde kaldırılacaktır.

[disqus][blogger]

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.